بهینه آب

عربی

بهینه آب

طراح و سازنده مخازن فلزی

Designer and manufacturer of metal tanks

مخازن ذخیره

 

مخزن ذخیره محفظه هایی می باشند جهت ذخیره سیالات به کار می روند که بسته به نوع کاربری آنها با نام های مختلفی را به آنها نسبت می دهند که من جمله می توان به نام های مخزن قیر ، مخزن ذخیره نفت ، مخزن ذخیره گازوئیل ، مخزن ذخیره آب ، مخزن ذخیره سوخت و …. اشاره نمود .

 

از مخازن ذخیره می توان جهت نگهداری در زمان های کوتاه و همین طور زمان های طولانی تر می توان استفاده نمود

 

در اکثر کشورهای دنیا مخازن ذخیره ، تحت فشار محیط مورد بهره برداری قرار می گیرند . مخزن ذخیره عمدتا به شکل استوانه و به صورت عمود بر سطح زمین و همچنین یک کف تخت با یک سقف ثابت و یا متحرک ساخته می شود .

 

برای ساخت و نگهداری مخازن ذخیره استانداردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که بیشتر اوقات به محیط و سیال ذخیره شده و سیال ذخیره بستگی دارند .

 

مخازن ذخیره جهت نگه داری مایعات در فشار محیط طراحی می گردند . ضریب اطمینان بالا در اینگونه مخازن از اهمیت بالایی قرار دارند و برای برطرف کردن این نیاز مخازن ذخیره مطابق با استاندارد API 650 و API 620 طراحی و ساخته می شوند و از استاندارد API 653 جهت تحلیل وضعیت این مخازن در زمانی که مورد بهره برداری قرار گرفته اند استفاده می شود .

 

ساخت مخازن ذخیره :

مخازن ذخیره به دو صورت  تولید می شوند:

 

مخازن روباز

مخازن مسقف

مخازن مسقف نیز خود به دو روش  ساخته می شوند :

مخازن سقف ثابت

مخازن سقف متحرک

 

ما به طراحان و مهندسان خود افتخار می کنیم . ما می توانیم مخازن ذخیره را در ابعاد مختلفی طراحی و تولید نماییم . تا کنون بزرگترین مخزن ذخیره ای که در این شرکت تولید شده است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است و سقف آن به صورت متحرک و ثابت می باشد .

 

کاربرد مخازن ذخیره :

از این مخازن بیشتر در پایانه های نفتی و پالایشگاه ها ی نفت و گاز جهت نگه داری مواد نفتی مورد استفاده قرار می گیرند و در کارخانجات دیگر نظیر کارخانجات سیمان از این مخازن جهت نگه داری مازوت استفاده می گردد و همچنین جهت نگه داری آب نیز مخازن ذخیره کاربرد وسیعی دارند .

 

شماره تماس

021-46866276

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *