بهینه آب

عربی

بهینه آب

طراح و سازنده مخازن فلزی

Designer and manufacturer of metal tanks

مخازن استیل 304

مخازن استیل 304 از نظر نوع مواد دارای چه خواصی می باشد ؟

استنلس استیل عموما به آلیاژهای آهنی گفته می شود که حداقل 10 تا 11 درصد از جرم آن آلیاژ حاوی کرم باشد . استنلس استیل 304 (18-8) حداقل حاوی 18% کرم ، 8% نیکل و همچنین حداکثر 0.08% از جرم آلیاژ را تشکیل می دهند . این نوع آلیاژ یک نوع آلیاژ فولادی غیرمغناطیسی است و استنلس استیل 304   قابلیت افزایش سختی توسط عملیات حرارتی را دارا نمی باشد . ولیکن می توان با استفاده از کار سرد سختی استیل 304 را افزایش دهیم .

18 درصد کرم موجود در داخل استنلس استیل می تواند مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون را به میزان قابل توجهی افزایش دهند . و این مشخصات می تواند جهت بیشتر کاربردها خواص رضایتبخش را پدید آورد .

آلیاژ ضد زنگ مقاومت بیشتری در برابر اکسیداسیون اسیدها دارند و می تواند در برابر زنگ زدگی های متداول مقاومت نماید . در بیش از 50% مواقع در صنایع از استیل 304 استفاده می گردد و نسبت به انواع دیگر استیل این نوع استیل بیشتر متداول است و این به این دلیل است که این استیل می تواند در مقابل با اثر خوردگی ناشی از اسیدهای گوناگون موجود در میوه ها ، گوشت ها ، شیر و سبزیجات و …. به خوبی مقاومت نماید .

مواد تشکیل دهنده استنلس استیل به شرح زیر می باشد :

اکنون که درباره مواد مورد استفاده در ساخت مخازن استنلس استیل  304  آگاهی پیدا نمودیم بهتر می توانیم درباره خواص فیزیکی این مخازن  ارزیابی دقیقی را داشته باشیم مهمترین ویژگی مخازن استیل در اصل ضد زنگ بودن آنها است که شاید شما با نام دیگر آن یعنی مخازن ضد زنگ بیشتر آشنا باشید .

طراحی و ساخت مخزن استیل :

طراحی و ساخت مخزن استیل عموما به شکل استوانه ،مخروط و مکعبی و مخزن کروی استیل و یا ترکیبی از این اشکال هندسی ساخته می شود به جهت اینکه بخواهیم در مقابل انتقال حرارت مخازن را حفاظت نماییم و یا اینکه انتقال حرارت را بر روی مخازن استیل انجام دهیم از مخازن دوجداره استیل و سه جداره استیل استفاده می نماییم .

طراحی و ساخت مخازن استیل دقیقا بر اساس نیاز مشتری طبقه بندی می گردد کاربرد این مخزن استیل در صنایع دارویی و صنایع غذایی و …. نقش تعیین کننده ای را در طراحی و ساخت دارا می باشد در صورتی که مخازن استیل تحت فشار نباشند به آنها مخزن ذخیره استیل گفته می شود و در صورتی که تحت فشار باشند به آنها مخزن تحت فشار استیل گفته می شود .

این مخازن استنلس استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی را دارا می باشند و ساخت تانکر استیل به جهت اینکه بتوانیم با حداقل قیمت انجام دهیم بایستی شرایط کاری تانکرهای استیل را در ساخت مخازن استیل لحاظ نماییم تا قیمت این تانکرها را به حداقل ممکن برسانیم .

شماره تماس

021-46866276

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *