بهینه آب

عربی

بهینه آب

طراح و سازنده مخازن فلزی

Designer and manufacturer of metal tanks

مخازن استیل 316

مخازن استیل 316

در صنعت طراحی و ساخت مخزن استیل به موارد بسیاری در پروسه های صنعتی برخورد می کنیم که آنها به پایداری بیشتری در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیاز دارند در این مواقع پاسخ مناسب استنلس استیل 316 می باشد . استیل 316 از نوع آستنیت می باشد و استیل نگیر یا غیر مغناطیسی می باشد . همچنین قابلیت عملیات حرارتی را همانند استیل 304 ندارد و همچنین حاوی حداکثر 0.08 درصد کربن می باشد و مقدار نیکل موجود در این آلیاژ اندکی نسبت به استیل 304 افزایش پیدا می کند ولیکن تفاوت عمده استیل 304 و استیل 316 در این است که در استیل 316 مقداری مولیبدن که حداکثر 3 درصد از جرم را تشکیل می دهد وجود دارد .

مولیبدن پایداری در برابر خوردگی را افزایش می دهد و این باعث می شود که آلیاژ نیکل و کرم بتوانند در برابر بیشتر مواد شیمیایی و حلال ها مقاومت نمایند .

با استفاده از خاصیت مولیبدن استیل 316 می تواند در برابر آب های لب شور حاوی کلسیم و سدیم و حلال های هیدروکلریت ، اسید فسفریک ، اسید سولفوریک و ….. به خوبی مقاومت نماید .

 ساخت مخزن استیل :

مخزن استیل عموما در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یا بحث خوردگی و یا بهداشت و یا هر دو مورد به صورت همزمان مد نظر باشد هر چند که دو مورد را در سطح میکروسکوپی رخ می دهند و این وقایع کاملا مشهود نیستند .
 
بیشتر نیاز است تا مخازن استیل جهت نگهداری و پروسس تولیدات مورد استفاده قرار گیرد . از این رو مسلم است که طراحی و تکنیک های ساخت بسیار حائز اهمیت است .
 
عموما برای طراحی و ساخت مخازن استنلس استیل مهمترین فاکتور تعیین حجم مخزن می باشد و شکل مخزن بسته به نوع کاربری آن می تواند قطر و ارتفاع و نوع کف مخزن ( تخت ، مقعر ، مخروطی ، … ) مشخص گردد .
 
زمانی که حجم مخزن مشخص گردید بایستی که تعیین کنیم که چه حجم اضافه ای مورد نیاز است این حجم اضافه در مخزن استیل زمانی مورد نیاز است که حجمی را در آینده بخواهیم در لحاظ نماییم و یا اینکه در هنگام پروسس مواد ناشی از انبساط مواد داخل مخزن می باشد و یا اینکه برای کنترل جریان داخل مخزن مورد استفاده قرار می گیرد و یا در زمان هایی که مایعات با سرعت بسیار بالا به داخل مخزن پمپ می شوند مورد استفاده قرار می گیرد . حجم فعال مخزن از زیر سرریز (Over flow) تا انتها ی مخزن را در بر می گیرد
 

صافی سطح مخزن استیل :

صافی سطح مخزن استیل ممکن است که یک روش جهت زیبا سازی مخزن به نظر برسد ولیکن در واقع هدف اصلی جلوگیری از آسیب های احتمالی به خصوص آسیب های بهداشتی که در داخل مخزن ممکن است در سطح میکروسکوپی اتفاق بیافتد بیشتر مورد نظر ما است 
 

شماره تماس

021-46866276

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *